Menu
0362 230 19 19
05327720228
0533 544 44 23
  • Ana Sayfa
  • Aracınızı Uzun Yola Hazırlamak

 Uzun yola aracınızla çıkmanın keyfi başkadır, peki aracınız uzun yola çıkmak için hazır mı? Aracınızın bakımlarını düzgün ve zamanında yaptırmanız hem güvenliğiniz hem de konforunuz için oldukça önemlidir. Bu önem uzun yolculuklara çıkarken daha da artar. Zira değişen yol ve hava koşullarına karşı hazırlıklı olmak sizi yolda başınıza gelebilecek tatsız sürprizlere karşı korur.

  İster kendi aracınızla, isterseniz de kiraladığınız bir araçla seyahate çıkacak olun; yapmanız gereken bir takım kontroller olmalıdır. Eğer OVD Rent A Car ’dan araç kiralayacaksanız profesyonel bir araç kiralama hizmeti verdiğimiz için içiniz rahat olabilir. Zira bu durumda zaten aracınızın bakımları yapılmış ve sizin ihtiyacınıza göre hazırlanmış olarak OVD Rent A Car 'da sizi bekliyor olacaktır.

  Bu yazıda araç kiralarken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bahsettik. Şimdi biraz da uzun yola çıkmadan önce gözden geçirmeniz gerekenlerden bahsedelim.

Lastikleriniz durumu iyi mi?

  Aracınızın lastiklerini kontrol etmeden uzun yola çıkmamanız oldukça önemlidir. Dişleri 4 mm’nin altındaki lastikleri mutlaka değiştirin. Bunun yanında mevsime uygun lastik kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Havanın sıcak olduğu mevsimlerde, ısınan zemine uygun olmayan lastiklerin araçlarda güvenlik riski oluşturacağını unutmamalısınız. Kış aylarında ise kullanacağınız kış lastikleri, yağmur ve buzlanma gibi bazı meteorolojik olayların beraberinde getirdiği riskleri ve tehlikeyi azaltırlar. Bu nedenle yola çıkmadan önce içinde bulunduğunuz mevsim şartlarını gözeterek lastiklerinizin bakımını yaptırmak sizin için oldukça önemlidir.

  Kullanım ömrünü tamamlamış lastikler, aracın yol tutuşu özelliğini kaybetmesine ve fren mesafesinin uzamasına yol açtığından zamanında değiştirilmesi gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim. Bu nedenle özellikle seyahate çıkmadan lastik diş derinliğinin kontrol edilmesi önemlidir. Ayrıca lastiklerdeki hava basıncının aracın yüküne ve tipine göre ayarlanması da gözden kaçmaması gereken bir diğer noktadır.

Yola çıkmadan kontrol edeceklerinizin listesini yapmak

Uzun yola çıkmadan kontrol edeceklerinizin listesini yapmak size zaman ve verimlilik kazandırcaktır. Listenizde olması gereken maddeleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Aracınızın periyodik bakımı çerçevesinde, fren sisteminin kontrolü ve gerekiyorsa balata değişimi, fren hidroliği yağının mutlaka kontrol ediniz.
  • Kriko, süspansiyon, rotil, rot kolu, direksiyon aksamı ve tekerlerin bağlı bulunduğu aksamlar ile motor kayış aksamı, stepne ile aküyü kontrol ediniz.
  • Yağ kontrolünün yapınız ve eğer yağ değişimine kısa bir süre kaldıysa beklemeden yağınızı değiştiriniz.
  • Farlarınızın sorunsuz çalıştığından emin olunuz.
  • Radyatör suyunuzu ile silecek suyunuzu kontrol ediniz
  • .
  • Teknik bakımların yanı sıra sürücülerin ceza almamaları için aracın yasal yükümlülükleri olan araç muayenesi ile Zorunlu Trafik Sigortası tarihinin kontrol edilmesi

OVD Rent A Car ile hiçbirini düşünmenize gerek kalmaz

  Eğer yola kafanız rahat bir şekilde çıkmak ve tüm bunları düşünmek istemiyorsanız size aracınızıOVD Rent A Car ’dan kiralamanızı tavsiye ederiz. Çünkü OVD Rent A Car ’dan araç kiralama hizmeti almanız durumunda, aracınızın tüm bakımlarının zamanında yapıldığından emin olursunuz. Ayrıca yolda başınıza gelebilecek tatsız sürprizlere karşı da OVD Rent A Car profesyonel destek ekibiyle her zaman yanınızda!

  Sizde Karadeniz’in en güvenilir araç kiralama firması OVD Rent A Car’dan dilediğiniz aracı uygun fiyatlara ve güvenle kiralayabilirsiniz. Üstelik sosyal medya hesaplarımızda bizi takip ederek kampanyalarımızdan haberdar olabilir, web sitemizden ve müşteri hizmetlerimizden araçlarımız ve kiralama koşulları ile ilgili dilediğiniz detaylı bilgiyi bizden öğrenebilirsiniz.


Paylaş


Facebook Twitter Google + Linkedin Pinterest Tumblr

WHATSAPP
REZERVASYON