Menu
0362 230 19 19
05327720228
0533 544 44 23
  • Ana Sayfa
  • Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Artık bir çok aile tatillerinde araç kiralayarak özgürce gezebilmenin avantajını kullanıyor. Sıcak havalarda araç kiralayarak klimalı ve konforlu bir yolculuk yapmanız mümkün.

Araç kiralama popüler hale geldikçe fiyatları da eskiye oranla daha uygun olmaya başladı. Tatilinizde bütçenize göre bir kiralık araç bulmanız hiç de zor değil. İster günlük ister dönemsel bazda araç kiralaması yapabilirsiniz.

 OVD Rent A Car ’dan araç kiraladığınızda güveilir ve tecrübeli ekibimiz sayesinde hiç bir aşamada tek bir sorunla dahi karşilaşmayacağınızın güvencesini size verebiliriz. Fakat siz yinede diğer araç kiralama firmalarında karşılaşabileceğiniz, dikkat etmeniz gereken durumları da bir kez daha hatırlayın. 

Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken 15 maddeyi sizin için listeledik:

1- Aracınızı mutlaka yasal firmalardan kiralayın. Bu konuda yasal izni olmayan bir yerden kiralamanız, başınıza istemediğiniz dertler açabilir.

2- Kiralama yapacağınız şirketin servis ve bakım noktalarının sizin güzergahınızda olup olmadıklarını öğrenin.

3- Aracın kilometresini kontrol edin.

4- Güvenlik açısından, özellikle şehirlerarası seyahat edecekseniz az kullanılmış ve yeni araçları tercih edin. Güvenlik donanımına bakın. ABS, hava yastığı ve emniyet kemerlerini kontrol edin. Çocukla birlikte seyahat ediyorsanız, çocuk koltuğu talep etmeyi unutmayın.

5- Aracın 3 yaşını aşmamış olmasına dikkat edin.

6- Araç kiralanırken bir kusuru, arızası, hasarı var mı yok mu kontrol edin. Farların ve ışıkların çalıştığından emin olun. Herhangi bir sorunu hemen ilgili personele bildirin ve sözleşmeye not düşürün. Hatta orada bir fotoğrafını çekin.

7- Mutlaka araç kiralama sözleşmesi yapın. Aksi halde bir kaza sonucunda maddi kayıp istemediğiniz noktalara gelebilir.

8- Kiralanacak olan aracın fiyatının neleri kapsadığını kontrol edin. Genelde vitrinde ilan edilen fiyata ekstra bazı ücretler eklenecektir. Anahtar teslim kira fiyatını öğrenmeniz daha doğru olur.

9 – Aracın kasko ve diğer sigortalarının tam olduğundan emin olun. Kasko sigortası olmayan bir araç ile kaza yaptığınızda, araç kiralık olduğundan trafik sigortası da hasarı karşılamamaktadır.

10- Bir kaza, çekilme vb. durumunda hangi yol izlenmeli ve ne tür belgelerin getirilmesi gerektiği konusunda bilgi isteyin. Hangi numarayı ve kimi arayacağınızı öğrenin.

11 – Erken rezervasyon her zaman bir fiyat avantajı (yüksek-sezon dışında) sağlar. Önceden firmadan rezervasyon yaparsanız aracınızı çok daha uygun fiyata kiralama imkanı bulabilirsiniz. Belli bir gün sayısını geçen kiralamalarda da indirim uygulanmaktadır.

12- Rezervasyonunuzu yaparken şirketin iptal işlemlerini öğrenin. Özellikle, herhangi bir iptal ücretinin olup olmadığını ve ceza ödememek için en geç ne zaman haber vermeniz gerektiğini öğrenmelisiniz.

13- Araç kiralama konusunda internette de araştırma yapın. Büyük şirketler bazen sadece internet kullanıcılarına özel indirimler sunmaktadır, mümkün olduğu kadarıyla bunlardan yararlanın. Bireysel araç kiralama web sitelerini takip edin.

14- Ek sürürücüler için ücret olup olmadığını ve isimleri sözleşmede belirtilmesi gerekip gerekmediğini sorun. Kiralama sözleşmesine diğer ek şoförleri de ilave edin. Sözleşmeye dahil olmayan birine aracınızı kullandırmanız halinde, sözleşmenin geçerliliğini tehlikeye atabilirsiniz.

15 – Tek yön kiralamalar için, teslimat ücretleri sormayı ihmal etmeyin.

Tatile çıkarken evde bıraktığınız aracınız varsa mutlaka tatile çıkmadan önce kasko sigortasını yaptırın.

 

 Eğer yola kafanız rahat bir şekilde çıkmak ve tüm bunları düşünmek istemiyorsanız size aracınızı OVD Rent A Car ’dan kiralamanızı tavsiye ederiz. Çünkü OVD Rent A Car ’dan araç kiralama hizmeti almanız durumunda, aracınızın tüm bakımlarının zamanında yapıldığından emin olur, yukarıda söz ettiğimiz hiç bir sorunla karşılaşmaz sadece yolculuğun tadını cıkarırsınız. Ayrıca yolda başınıza gelebilecek tatsız sürprizlere karşı da OVD Rent A Car profesyonel destek ekibiyle her zaman yanınızda!

  Sizde Karadeniz’in en güvenilir araç kiralama firması OVD Rent A Car’dan dilediğiniz aracı uygun fiyatlara ve güvenle kiralayabilirsiniz. Üstelik sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek kampanyalarımızdan haberdar olabilir, web sitemizden ve müşteri hizmetlerimizden araçlarımız ve kiralama koşulları ile ilgili dilediğiniz detaylı bilgiyi bizden öğrenebilirsiniz.


Paylaş


Facebook Twitter Google + Linkedin Pinterest Tumblr

WHATSAPP
REZERVASYON